3.png

İsg'de STK Buluşması

 

Tarih: 1 Kasım 2018

Yer: İSGÜM  / İstanbul Yolu 14. Km / ANKARA

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü, İSG alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları (STK) ile işbirliğinin güçlendirilmesi ve ortak faaliyetlerin planlanması amacıyla bir araya geldi. Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü ve İş Sağlığı ve Güvenliği Eski Genel Müdürü Op. Dr. Orhan Koç, toplumda güvenlik kültürünün geliştirilmesi konusunda STK’larla birlikte hareket etmeyi hedeflediklerini söyledi.

“İSG’de STK Buluşması”, İş Sağlığı ve Güvenliği Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü Başkanlığı’nda (İSGÜM) pek çok STK’nın katılımıyla gerçekleştirildi.

“İş sağlığı ve güvenliğinde sosyal diyalog” temasıyla düzenlenen programın açılış konuşmasını yapan Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü, İş Sağlığı ve Güvenliği Eski Genel Müdürü Op. Dr. Orhan Koç, “Birlikte hareket etmek amacıyla düzenlenen ve bir ilk olma özelliği taşıyan İSG’de STK Buluşması’na Türkiye’nin dört bir yanından katılım sağlayan sivil toplum kuruluşlarımızın temsilcilerine teşekkür ediyorum” dedi.